Loading…

Kurti e pyet politikanin serb: A është Beogradi aq i bukur dhe interesant sa kur ishim student?

  • 03/12/2023 | 20:45

Kurti e pyet politikanin serb: A është Beogradi aq i bukur dhe interesant sa kur ishim student?

Politikani liberal i Serbisë, Cedomir Jovanovic, ka publikuar një video në profilin e tij në “twitter” teksa ka treguar se është rrugës për ta takuar kryeministrin e Republikës së Kosovës, Albin Kurtin.


“Rrugës për në Prishtinë për takim me Kurtin”, ka shkruar ai.

“Më vjen keq që nuk po shihni reagimet e policëve serbë dhe shqiptarë, serbi thotë “na ndihmoni të kuptojmë njëri-tjetrin” shqiptari duke buzëqeshur duke i zgjatur dorën “mirëseerdhët për serbët e Kosovës, na ruaj që të gjithë ne të jetojmë”, ka shkruar ai.

Më tej, Jovanoviq ka treguar se çfarë e ka pyetur kryeministri kosovar për Beogradin.

“Kurti:“A është Beogradi aq interesant dhe i bukur sa kur ishim studentë?” Jovanoviq përgjigjet “edhe më interesant dhe më bukur shumë…si Prishtina!”, ka shkruar Jovanoviq në rrjetin social “X”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë