Loading…

Kurti e shkarkon drejtorin e Shërbimit Gjeologjik, të cilit Haradinaj ia kishte zgjatur mandatin

  • 29/12/2021 | 11:44

Kurti e shkarkon drejtorin e Shërbimit Gjeologjik, të cilit Haradinaj ia kishte zgjatur mandatin

Qeveria e ka shfuqizuar vendimin e Qeverisë Haradinaj për t’ia vazhduar mandatin drejtorit të përgjithshëm të Shërbimit Gjeologjik, Fidaim Sahitit.


Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, e cila e propozoi vendimin, tha se vendimi i ish-kryeministrit Ramush Haradinaj ka qenë në kundërshtim me ligjin.

“Propozojmë që të shfuqizohet vendimi nr. 03/117 i datës 22 janar 2020, sipas të cilit, Z.Fidaim Sahitit i vazhdohet mandati i drejtorit të Përgjithshëm në Shëbimin Gjeologjik të Kosovës edhe për tri vite”, tha Rizvanolli.

“Ky vendim është miratuar në kundërshtim me dispozitat e ligjit për shërbimin civil dhe aktet nënligjore”, shtoi ministrja.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë