Loading…

Kurti edhe sot pret në takim emisarin gjerman

  • 28/05/2023 | 09:02

Kurti edhe sot pret në takim emisarin gjerman

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të takohet përsëri sot (të dielën) me emisarin e Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin.


Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të takohet përsëri sot (të dielën) me emisarin e Gjermanisë për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin.

Takimi mes tyre do të mbahet në ndërtesën e Qeverisë, rreth orës 10:00.

Një takim mes Kurtit dhe Sarrazin u zhvillua edhe dje (të shtunën) e 27 majit.

Në këtë takim u diskutua për situatat që u krijuan pas zgjedhjeve në katër komunat në veri të vendit, përfshirë këtu betimin dhe ditën e parë në punë të kryetarëve të zgjedhur.

Kurti ka theksuar rëndësinë e respektimit të rezultateve të zgjedhjeve demokratike, duke shtuar se shkuarja e kryetarëve të komunës në zyrat e tyre të punës dhe ofrimi i shërbimeve bazike për qytetarë duhet të trajtohen si gjë normale.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë