Loading…

Kurti emëron edhe një zëvendësministër

  • 06/04/2021 | 11:26

Kurti emëron edhe një zëvendësministër

Dukagjin Pupovci është emëruar zëvendësministër në Ministrinë e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit.


Lajmi është bërë i ditur nga Qendra për Arsim të Kosovës (KEC), ku Pupovci ka qenë drejtor ekzekutiv, ndërsa ka dhënë dorëheqje nga kjo pozitë pas emërimit si zëvendësministër.

“Prej sot z. Pupovci do të vazhdojë ta ofrojë kontributin e tij në avancimin e sistemit të arsimit në Kosovë, në cilësinë e zëvendësministrit në Ministrinë e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit”, thuhet në njoftimin e KEC-it.

Me këtë rast Bordi ka emëruar si ushtrues detyre të drejtorit ekzekutiv Petrit Tahirin, i cili tash e 15 vjet është pjesë e KEC-it.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë