Loading…

Kurti i ka mbi 51% në Kuvend: Shkuarja e opozitës do të kishte kuptim nëse Kurti si ka numrat

  • 20/10/2022 | 11:25

Kurti i ka mbi 51% në Kuvend: Shkuarja e opozitës do të kishte kuptim nëse Kurti si ka numrat

Gazetari Valon Syla, ka komentuar ftesën e kryeministrit Albin Kurti, drejtuar opozitës për fazën finale të dialogut me Serbinë, sipas Sylës, kryeministri Kurti i ka numrat dhe fuqinë politike për t’i kryer punë vet dhe për këtë arsye opozita nuk ka kuptim për t’i ndihmuar kur ai ka fituar mbi 50% të elektoratit, shkruan Gazeta Metro.


Syla tha se qa vota sa ka kërkuar Kurti, aq edhe i ka marr dhe për këtë arsye duhet të punojë.

Ai tha se opozita do duhej ta ndihmonte shefin e qeverisë në dialog me Serbinë, nëse ai nuk do të kishte fuqinë politike në Kuvend.

Gazetari Syla madje argumentoi në detaje fuqinë politike të Kurtit.

Postimi i plotë:

Albin Kurti i kërkonte 51%, nganjëherë edhe 60% nëpërmes Bislla Bislimit në zgjedhje për me i kry punët vet. Opozita kish pas kuptim me e ndihmu nëse si ka numrat Qeveria Kurti2, nëse interesi nacional pernime e kerkon një gjë të tillë. Por këtu kemi të bëjmë me 2/3 e parlamentit, që i ka koalicioni qeverisës Kurti2. Apo 65% e votës shqiptare të vendit. Pra, hajde grahni punës. Leni kopallat.Edhe marone naj video qitash./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë