Loading…

Kurti: I kemi 200 prokurorë, disa prej tyre u mungon dija, disave guximi, e disave të dyjat

  • 21/10/2019 | 10:37

Kurti: I kemi 200 prokurorë, disa prej tyre u mungon dija, disave guximi, e disave të dyjat

Albin Kurti duke folur për gazetën britanike ‘The Guardian’ ka thënë se Kosova ka nevojë për proces të ri të vetingut, shkruan Gazeta Metro.


Kurti tha se është i interesuar në sistemin britanik për pasurinë që nuk mund të arsyetohet dhe për një proces të ri të vetingut, të udhëhequr nga një kryeprokuror dinamik.

“Ne kemi nevojë ta prodhojmë Eliot Ness-in tonë dhe ai duhet të jetë personi më i famshëm në vendin tonë”, tha Kurti, transmeton Gazeta Metro.

“I kemi gati 200 prokurorë, por disave prej tyre u mungon dija, disa të tjerëve u mungon guximi, e disave u mungojnë të dyjat. Ata duhet të çlirohen nga shteti”, shtoi lideri i LVV-së../gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë