Loading…

Kurti i kundërpërgjigjet Thaçit: Po përzihet në dikastere të secilit ministër

  • 15/05/2020 | 18:18

Kurti i kundërpërgjigjet Thaçit: Po përzihet në dikastere të secilit ministër

Kryeministri në detyrë Albin Kurti, bashkë me ministrin në detyrë të Ministrisë së Shëndetësisë, Arben Vitia kanë mbajtur konferencë për media rreth menaxhimit të pandemisë, shkruan Gazeta Metro.


Kurti, komentoi edhe deklaratat e Presidentit Hashim Thaçi rreth mënyrës së karantinimit, ku kryeministri në detyrë tha se Thaçi po përzihet në dikasteret e ministrave.

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti duke i komentuar deklaratat e sotme të presidentit Hashim Thaçi për rastin tragjik të vdekjes së të riut në Qendrën e Studentëve ka cilësuar shefin e shtetit si një idhnak që po hynë në dikastere të secilit ministër.

Kujtojmë, që Presidenti Thaçi vargoi një numër akuzash ndaj kryeministrit Kurti dhe zyrtarëve të VV’së në qeverinë e Kosovës rreth menaxhimit të pandemisë./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë