Loading…

Kurti i pret gazetarët e pensionuar të ‘Botës Sot’, i paraqet si gazetarë nga Zvicra e Litenshtajni

  • 09/02/2023 | 00:04

Kurti i pret gazetarët e pensionuar të ‘Botës Sot’, i paraqet si gazetarë nga Zvicra e Litenshtajni

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur sot gazetarë dhe përfaqësues të Asociacionit të Gazetarëve të Huaj në Zvicër dhe Litenshtajn (APES).


Në njoftimin zyrtar të Zyrës së Kryeministrit, është bërë e ditur se Kurti u ka uruar mirëseardhje në Kosovë dhe i ka falënderuar për vizitën që po i bëjnë Kosovës me rastin e 15-vjetorit të shpalljes së Pavarësisë.

“I njoftoi për rezultatet e qeverisjes, politikat sociale, reformat e ndërmarra dhe progresin ekonomik e demokratik në dy vitet e fundit. Gjatë takimit, kryeministri Kurti po ashtu iu përgjigj pyetjeve të gazetarëve mbi zhvillimet në vend dhe rajon, raportet me Serbinë dhe procesin e dialogut”, thuhet në njoftim.

Por fakti qëndron se disa prej tyre që u paraqitën në njoftim si zviceranë, janë ish-gazetarë të Botës Sot.

Siç shihet në këtë foto, duke nisur nga e majta është Nefail Maliqi, gruaja në mes është Elida Buqpapaj dhe pastaj Skënder Buqpapaj.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë