Loading…

Kurti i shpeshton takimet me djalin e Sorosit: Për pak kohë u takua tre herë me të

  • 13/11/2021 | 21:08

Kurti i shpeshton takimet me djalin e Sorosit: Për pak kohë u takua tre herë me të

Aleks Soros, djali i George Soros ka publikuar një foto me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti, gjatë Samitit të Paqes që u mbajt në Paris, shkruan Gazeta Metro.


Soros, publikoi foton në profilin e tij në Instagram, derisa shkroi se ishte kënaqësi takimi me Kurtin në Paris.

Përvec Kurtit dhe bashkëshortes së tij, të pranishëm ishin edhe ekonomisti që kishte fituar cmimin Nobel, Joseph Stiglitz.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alexander Soros, PhD (@alexsoros)

Por ky takim del të jetë i treti me radhë për Kurtin. Soros ishte i ftuar edhe në zyrën e tij në Kosovë, për dy herë me radhë.

Më poshtë një kronologji e takimeve Kurti-Soros.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alexander Soros, PhD (@alexsoros)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Alexander Soros, PhD (@alexsoros)

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë