Loading…

Kurti ia kthen Haradinajt: ‘Gjithmonë kam qenë ‘Good Guy’, çfarë të keq ka’

  • 04/08/2022 | 12:11

Kurti ia kthen Haradinajt: ‘Gjithmonë kam qenë ‘Good Guy’, çfarë të keq ka’

Kryeministri Albin Kurti, iu kundërpërgjigj deputetit Ramush Haradinaj, i cili në foltoren e Kuvendit të Kosovës e quajti “good guy” (djalë i mbarë), pas vendimeve të fundit të ndërmarra në veri të vendit lidhur me barrikadat, duke aluduar kështu se shefi i qeverisë ka filluar të “zbutet”.


Para deputetëve, i pari i ekzekutivit tha se i tillë, pra “good guy” ka qenë gjithmonë dhe se nuk e kuptoj se çfarë vlere paska mos me qenë i tillë.

“Kam besuar në ato që e kam thënë dhe kam vepruar sipas asaj që kam besuar, kjo të bën good guy. Kur është situatë tjetër e rrezikshme për kombin e shtetin kam bërë veprime radikale, por tash nuk është ajo situatë”.

“Kur Kosova rrezikohet me ndarje, me falje të 8 mijë e 200 hektarëve tokë e me “zajednica”, normalisht që jam radikal, por sot nuk është kjo situatë dhe s’ka nevojë. Radikalizmi ka qenë nevojë e situatës – jo tipari im”, deklaroi Kurti.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë