Loading…

Kurti: Ky president e ka hedhur qeverinë jashtë loje

  • 18/08/2018 | 20:53

Kurti: Ky president e ka hedhur qeverinë jashtë loje

Kryetari i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka thënë se presidenti Hashim Thaçi ka hedhur qeverinë e vendit jashtë loje.


Kurti ka thënë se opozita nuk është jashtë loje, por qeveria, pasi presidenti ka hedhur këtë qeveri jashtë loje, transmeton gazetametro.net

“Ne jemi opozitë. Në këtë situatë, nuk mendoj që opozita është jashtë loje. Jashtë loje është qeveria.

Ky President e ka hedhur jashtë loje qeverinë, e jo opozitën. Opozita këtë gjë e bën: qëndrime, deklarata, diskutime, polemika. Ne nuk jemi ekzekutiv. Jashtë loje është qeveria”, tha Kurti në një intervistë për TV21. /gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë