Loading…

Kurti me himnin e Shqipërisë përmbyll tubimet për zgjedhjet lokale në Kosovë

  • 15/10/2021 | 23:23

Kurti me himnin e Shqipërisë përmbyll tubimet për zgjedhjet lokale në Kosovë

Vetëvendosje e ka mbajtur tubimin përmbyllës elektoral për kandidatin e saj për Prishtinën, Arben Vitia.


Përveç këtij të fundit, në tubim ishte i pranishëm edhe kryeministri i vendit, që është kryetar i VV-së, Albin Kurti.

Ajo që bije në sy është se VV në këtë tubim ka injoruar krejtësisht himnin shtetëror të Kosovës.

Kjo vërehet në videon që e ka publikuar vet kryeministri Kurti.

Në vend të tij, është intonuar vetëm himni i Shqipërisë, apo ai kombëtar, i cili është përcjellur me ngritje në këmbë nga të pranishmit.

Një injorim i tillë nuk është diçka e re për partinë në pushtet, pasi që Kurti gjatë kohës që kishte qenë në opozitë kishte ofenduar simbolet shtetërore, madje duke e quajtur flamurin shtetëror si flamur “lara-lara”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë