Loading…

Kurti ndihet ‘i rrezikuar’ për zgjedhje, fton hoxhën Elvis Naçi për pak fushatë

  • 10/10/2021 | 15:36

Kurti ndihet ‘i rrezikuar’ për zgjedhje, fton hoxhën Elvis Naçi për pak fushatë

Kryeministri Albin Kurti ka vazhduar përkrahjen e kandidatëve të partisë  së cilës i përket, para zgjedhjeve lokale të 17 tetorit, derisa nuk ka hezituar as t’i ftojë në kryeministri ata, shkruan Gazeta Metro.


Kësaj here Kurti vazhdoi fushatën për Shpejtim Bulliqin, i cili kandidon për komunën e Podujevës.

Bashkë me Bulliqin i ftuar ishte edhe hoxha Elvis Naçi, i cili nuk dihet për arsyet për të cilat ndodhej atje.

Madje e tërë çudia e madhe ishte se ai ishte ftuar në kryeministri, duke treguar ‘një flirtim’ me elektoratin që i takojnë fesë islame.

Kujtojmë se Kurti këtë flirtim e ka bërë që nga koha kur u zgjodh kryeministër, ku nëpër tubime e konferenca shpeshherë ndalej në gjysmë për ‘të respektuar ezanin’, e për këtë ishte kritikuar shpeshherë.

Ndryshe, Elvis Naçi, njihet si imam kontravers, gjithashtu i njohur për qëndrimet e tij kundër grave.

“Bashkëshorte e vërtet është ajo që kur e shikon bashkëshortin gëzohet, e pret me kënaqësi. Në qoftë se ti e pret burrin ashtu siç je ngritur nga gjumi, ai do të hapë sytë tek gratë e huaja. Nëse bashkëshorti të afrohet tek bashkëshortja në darkë dhe ajo nuk afrohet, engjëjt e mallkojnë deri në mëngjes”, kishte thënë Naçi në një emision./gazetametro.net

Më poshtë postimi i plotë nga Bulliqi:

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë