Loading…

Kurti në takimin e grupit punues për vetingun, KPK’ja e KGJK’ja e bojkotojnë

  • 03/11/2021 | 11:54

Kurti në takimin e grupit punues për vetingun, KPK’ja e KGJK’ja e bojkotojnë

Ka nisur takimi i kryeministrit Albin Kurti me grupin punues për hartimin dhe finalizimin e legjislacionit për vetting.


Por në këtë takim, nuk po marrin pjesë Këshilli Prokurorial i Kosovës dhe Këshilli Gjyqësor i Kosovës.

Këto dy trupa, më herët kanë shprehur shqetësimin me gjuhën, sipas tyre fyese të Qeverisë ndaj prokurorëve dhe gjyqtarëve.

Në një takim të mëhershëm të këtij grupi punues, përfaqësuesi i KPK-së kishte lëshuar mbledhjen, pasi sipas tij, Qeveria nuk është distancuar nga zv.ministri i Drejtësisë, Blerim Sallahu, për deklaratën se “vetë prokurorët janë të involvuar në veprime kriminale”.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë