Loading…

Kurti nuk ia ka frikën vezëve: Shëtitë në këmbë vetëm një ditë pasi zëvendësi i tij u sulmua me to

  • 23/02/2020 | 14:40

Kurti nuk ia ka frikën vezëve: Shëtitë në këmbë vetëm një ditë pasi zëvendësi i tij u sulmua me to

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka vendosur të sfidojë sulmuesit e zëvendësit të tij, Avdullah Hotit, të cilin vetëm një ditë më parë e gjuajtën me vezë, transmeton Gazeta Metro.


Kreu i Qeverisë edhe këtë të diel ka dalë në punë, madje duke bërë të ditur se nuk ia ka frikën vezëve, ai nuk ka shfrytëzuar transport, por ka vendosur të ecë në këmbë.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Kurti ka përçuar mesazh në ruajtjen e ambientit, ku thotë se sa herë është e mundur duhet ta shmangim lëvizjen me automjet.

“Sot lëviza në këmbë nëpër qytet dhe shkova në zyrë pa makinë. Ambienti është jeta. Prandaj, le ta ruajmë. Sa herë është e mundur duhet ta shmangim lëvizjen me automjet”, ka shkruar Kurti.

Në këtë postim nga ana e kryeministrit, nuk kanë munguar edhe fotografitë, ku shihet Kurti me qytetarët të cilët I ka takuar gjatë rrugës për në punë.

 

View this post on Instagram

 

Sot lëviza në këmbë nëpër qytet dhe shkova në zyrë pa makinë. Ambienti është jeta. Prandaj, le ta ruajmë. Sa herë është e mundur duhet ta shmangim lëvizjen me automjet.

A post shared by Albin Kurti (@albinkurti_) on

Kujtojmë se një ditë më parë, derisa ishte duke ecur rrugës, zëvendëskryeministri Avdullah Hoti, u sulmua me vezë nga disa qytetarë.

Në videot e publikuara, sulmuesit dëgjohen duke i thënë “Nuk duhet të hiqet taksa”. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë