Loading…

‘Kurti pa kravatë, Kosova nuk ndikohet nga tregjet ndërkombëtare, me kravatë po’

  • 25/10/2021 | 20:36

‘Kurti pa kravatë, Kosova nuk ndikohet nga tregjet ndërkombëtare, me kravatë po’

Analisti i njohur, Petrit Zogaj, ka reaguar për rritje ne çmimeve, duke kritikuar kryeministrin Albin Kurti, që ky i fundit nuk mori përgjegjësi për rritjen alarmante të çmimeve në Kosovë, përcjellë Gazeta Metro.


Zogaj ka thënë se Kurti erdhi në pushtet duke mashtruar ‘më bukë e kripë.

“Kur jam ne opozite, me kostume pa kravate, e me floke te shpurpurishura, Kosova nuk ndikohet nga tregjet nderkombetare. Ndersa, kur jam ne pushtet, me kostume, me kravate e floke te krehura, rritja e cmimeve ne vend ndikohet nga levizjet ne tregjet nderkombetare. Dmth ky njeri ka ardhe ne pushtet duke mashtru per buke e kripe”, ka shkruar Zogaj.

Postimi i plotë:

Kur jam ne opozite, me kostume pa kravate, e me floke te shpurpurishura, Kosova nuk ndikohet nga tregjet nderkombetare. Ndersa, kur jam ne pushtet, me kostume, me kravate e floke te krehura, rritja e cmimeve ne vend ndikohet nga levizjet ne tregjet nderkombetare. Dmth ky njeri ka ardhe ne pushtet duke mashtru per buke e kripe.

Tash, ideja eshte kjo, nese ky eshte i gatshem me mashtru per keso gjerash, pse nuk e ben te njejten edhe ne nivel tjeter politik, psh, me mashtru ne lidhje me dialogun Kosove-Serbi? Kush garanton qe nuk ndodh edhe kjo, deklaratat e tij?/gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë