Kurti pranon Asociacionin, Borrell: Kosova u pajtua që menjëherë të nis negociatat me BE’në

Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Europian, Josep Borrell, është deklaruar në konferencë për media pas takimit disa orësh në Ohër me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti dhe presidentin e Serbisë, Aleksandar Vucic, transmeton Gazeta Metro. Ai ka thënë se pala kosovare është pajtuar që të nis menjëherë implementimin e nenit 7 të propozimit europian. ”Për … Vazhdoni me leximin e Kurti pranon Asociacionin, Borrell: Kosova u pajtua që menjëherë të nis negociatat me BE’në