Loading…

Kurti premton: Nëse Vetëvendosje vjen në Qeveri, prokurorin Blakaj do ta kthejmë në Kosovë

  • 22/08/2019 | 21:17

Kurti premton: Nëse Vetëvendosje vjen në Qeveri, prokurorin Blakaj do ta kthejmë në Kosovë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thënë se prokurori i larguar nga Kosova për në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Elez Blakaj do të mund të kthehet në Kosovë nëse Vetëvendosja vjen në qeveri, transmeton Gazeta Metro.


Këtë Kurti e ka premtuar derisa ka hyrë ‘live’ nga Facebook’u i tij duke i’u përgjigjur pyetjeve që i drejtoheshin ati.

“Do ta kthejmë Elez Blakajn në Kosovë, të cilin e përndoqën nga Kosova. Me qeverinë tonë të re do të mund të kthehet në vendin tonë” tha Kurti.

Kurti po ashtu ka premtuar se nëse Qeverisë me Kosovën do të ulë numrin e ministrave dhe zv/ministrave./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë