Loading…

Kurti pret sot në takim ministrin e Jashtëm të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani

  • 26/05/2023 | 07:57

Kurti pret sot në takim ministrin e Jashtëm të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani

Zyra e Kryeministrit ka njoftuar për agjendën e kryeministrit Albin Kurti, për ditën e sotme.


Nga ora 10:00, Kurti do të marrë pjesë në hapjen e Odës Nordike.

Pas kësaj ngjarje, Kurti do të takohet Ministrin e Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, nën detyrën e kryesuesit të OSBE-së.   Ky takim do të mbahet në orën 12:20.

Nga ora 14:30, Kurti do të vizitojë Akademinë e Kosovës për Siguri Publike, Vushtrri.

Agjenda:

1. Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, merr pjesë në hapjen e Odës Nordike.

VENDI: Hotel Sirius

KOHA: 10:00

2. Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, pret në takim Ministrin e Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, nën detyrën e kryesuesit të OSBE-së.

VENDI: Ndërtesa e Qeverisë

KOHA: 12:20

3. Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, viziton Akademinë e Kosovës për Siguri Publike, Vushtrri.

VENDI: Akademia e Kosovës për Siguri Publike, Vushtrri

KOHA: 14:30

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë