Loading…

Kurti pyetet se a do të jetë pjesë e marshit për ish-krerët e UÇK’së: Kryeministri befason me përgjigjen e tij

  • 30/03/2023 | 22:55

Kurti pyetet se a do të jetë pjesë e marshit për ish-krerët e UÇK’së: Kryeministri befason me përgjigjen e tij

Kryeministri Kurti, është pyetur se a do të jetë pjesë e marshimit për ish-krerët e UÇK’së që është që të mbahet me dy prill (e diele), si zakonisht kryeministri nuk ka dhënë një përgjigje të qartë, por së ka thënë se do të shoh, shkruan Gazeta Metro.


Kurti ka dhënë një përgjigje ‘diplomatike’, duke thënë se do e vlerësoj këtë dhe deri ime 2 prill ndonëse duket afër ka ca kohë.

Ndonëse çuditërisht tha se nuk ka dëgjuar deri më sot për këtë organizim.

“Po e shoh organizatorin edhe kërkesat edhe po e vlerësoj. Me iu thanë të drejtën nuk e kam dëgjuar deri më sot këtë iniciative, por, si është dita ime këtu, ndonëse duket afër, 2 prilli i së dielës ka ca kohë”, tha Kurti./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë