Loading…

Kurti ‘reflekton’: E vlerësojmë thellësisht mbështetjen e aleatëve tanë

  • 01/10/2023 | 19:10

Kurti ‘reflekton’: E vlerësojmë thellësisht mbështetjen e aleatëve tanë

Janë bërë një javë nga sulmi terrorist në Banjskë të Zveçanit, ku si pasojë u vra rreshteri policor Afrim Bunjaku.


Aktin tragjik e ka kujtuar kryeministri i Kosovës Albin Kurti.

Kurti tha se dhuna ishte e orkestruar nga ana e Serbisë.

“Gjatë 7 ditëve të fundit kemi qenë dëshmitarë të dhunës, kërcënimeve dhe glorifikimit të akteve të tilla. Gjatë kësaj kohe, ne vlerësojmë thellësisht mbështetjen e aleatëve tanë në luftën tonë kolektive për demokraci”, tha Kurti.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë