Loading…

Kurti rreth marrëveshjes me MCC: Vlerat e përbashkëta ndërtojnë lidhje, qëllimet i forcojnë ato

  • 14/05/2022 | 23:46

Kurti rreth marrëveshjes me MCC: Vlerat e përbashkëta ndërtojnë lidhje, qëllimet i forcojnë ato

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes mes Kosovës dhe Korporatës Sfidat e Mijëvjeçarit (MCC), marrëveshje e cila kap shifrën prej 236.7 milionë dollarësh.


Përmes një postimi në Twitter, Kurti, është shprehur se vlerat e përbashkëta ndërtojnë lidhje, shkruan lajmi.net.

Tutje, ai ka shtuar se këto vlera bashkë me qëllimet e përbashkëta, i forcojnë lidhjet e krijuara.

“Dje, Qeveria jonë dhe ekipet e MCC-së përfunduan negociatat për një marrëveshje të propozuar të Kompaktit prej 236.7 milionë dollarësh, të përshtatura për të ndihmuar Kosovën drejt tranzicionit të saj energjetik dhe transformimit socio-ekonomik. Vlerat e përbashkëta ndërtojnë lidhje. Vlerat dhe qëllimet e përbashkëta i forcojnë ato”, ka shkruar Kurti në Twitter.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë