Loading…

Kurti sfidon edhe Vladimir Putinin: Nuk mund të destabilizon situatën në Kosovë, do të dështon

  • 22/11/2019 | 09:55

Kurti sfidon edhe Vladimir Putinin: Nuk mund të destabilizon situatën në Kosovë, do të dështon

Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, po thotë se presidenti rus, Vladimir Putin po dëshiron destabilizim e situatës në Kosovë, transmeton Gazeta Metro.


Kuri ka thënë se dështimi i Putinit për të destabilizuar situatën në Maqedoninë e Veriut dhe Malin e Zi, tani përpjekja e tij është Kosova dhe Bosnjë e Hercegovina.

Ai po thotë se këtë nuk do ta lejojnë dhe se ata që janë kundër zgjerimit të Bashkimi Evropian, po i ndihmojnë përpjekjes së Rusisë për ta trazuar Ballkanin Perëndimor.

“Kundërshtarët e zgjerimit të BE-së po konkludojnë me përpjekjet e Putinit për të destabilizuar Ballkanin Perëndimor, Putin është veçanërisht i zemëruar pasi ai dështoi në Maqedoninë e Veriut dhe Malin e Zi, dhe tani po stërvit zhurmën e tij për Kosovën dhe Bosnjën, ku ai do të dështojë përsëri”, tha Kurti në një intervistë për televizionin turk, TRT World, transmeton Gazeta Metro.

Më poshtë keni edhe një pjesë nga mund ta ndiqni një pjesë të intervistës së tij në gjuhën angleze../gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë