Loading…

Kurti shkon në AKI: I falënderon për punën

  • 18/02/2020 | 22:05

Kurti shkon në AKI: I falënderon për punën

Kryeministri i vendit Albin Kurti, ka vizituar sot Agjencinë e Intelegjencës së Kosovës në 11 vjetorin e krijimit të saj, nga ku i ka falenderuar ata për punën e bërë tërë këto vite, shkruan Gazeta Metro.


Kurti ka thënë se puna e tyre është e domosdoshme për sigurinë në Kosovë.

“Në një rajon të paqëndrueshëm si Ballkani Perëndimor, ku kemi pas dy grushtshtete të dështuara në tri vitet e fundit, puna e tyre është e domosdoshme për sigurinë e vendit tonë”, ka shkruar Kurti në Twiter.

Ky është shkrimi i plotë:

Sot unë vizitova Agjencinë e Intelegjencës së Kosovës për 11 vjetorin e saj dhe i kam falënderuar për shërbimin e tyre. Në një rajon të paqëndrueshëm si Ballkani Perëndimor, ku kemi pas dy grushtshtete të dështuara në tri vitet e fundit, puna e tyre është e domosdoshme për sigurinë e vendit tonë

Kujtojmë, që Agjencina e Intelegjencës së Kosovës u krijua një vit pas shpalljes së pavarësisë së vendit, si një prej institucioneve të domosdoshme për funksionimin e shtetit./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë