Kurti: S’kemi mundur ta blejmë energjinë elektrike, se nuk është diçka që ruhet në frigorifer

Kryeministri i vendit Albin Kurti, ka folur së fundmi për krizën energjetike që po kalon Kosova dhe se cilat do ishin alternativat që vendi të mos kaplohej nga kjo krizë, transmeton Gazeta Metro. Ai gjatë një interviste për Zërin e Amerikës, tha se kritikat të cilat thonë se energjia është dashur të blihet me kohë, … Vazhdoni me leximin e Kurti: S’kemi mundur ta blejmë energjinë elektrike, se nuk është diçka që ruhet në frigorifer