Loading…

‘Kurti s’kishte asnjë simpati për luftën, fliste vetëm për koncepte pacifiste’

  • 03/10/2022 | 19:55

‘Kurti s’kishte asnjë simpati për luftën, fliste vetëm për koncepte pacifiste’

Publicisti Muhamet Mavraj ka folur për vizitën në Hagë tek ish-krerët e UÇK-së të cilën e zhvilloi në 25-vjetorin e protestave studentore.


Ndër të tjerash, ai tha se ka besuar që Kurti do të jetë kaq indiferent ndaj zhvillimeve në Gjykatën Speciale në Hagë.

“Atëherë nuk ka pasur ndonjë simpati për luftën, kur ka qenë tek ne. Nuk ka pasur asnjë lloj simpatie. Ai ka qenë i përgatitur vetëm në koncepte pacifiste por aktive, jo në drejtim të luftës”, tha Mavraj në “Frontal”.

Muhamet Mavraj tregon se çfarë i tha Hashim Thaçi, në vizitën e tij në Hagë

Rekomandime
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë