Loading…

Kurti uron Sunak: Kosova e Britania kanë parime e prioritete të përbashkëta

  • 25/10/2022 | 17:48

Kurti uron Sunak: Kosova e Britania kanë parime e prioritete të përbashkëta

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka uruar Rishi Sunak, për zgjedhjen në krye të qeverisë britanike.


Kurti tha se si aleatë të vjetër, Kosova dhe Mbretëria e Bashkua kanë parime dhe prioritete të përbashkëta.

“Mezi pres të punoj me kryeministrin Sunak për të forcuar më tej marrëdhëniet tona dypalëshe dhe për të promovuar vlerat tona të përbashkëta”, ka shkruar Kurti në llogarinë Twitter.

Kujtojmë se Sunak është pasardhësi i kryeministres më jetëshkurtër në krye të Britanisë, Liz Truss.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë