Loading…

Kush i pëlqen më shumë Haaland apo Muriqi, anëtari i stafit të Spanjës: Pa dyshim që zgjedh ‘El Pirata’

  • 26/11/2022 | 22:41

Kush i pëlqen më shumë Haaland apo Muriqi, anëtari i stafit të Spanjës: Pa dyshim që zgjedh ‘El Pirata’

Përzgjedhësi i Kombëtares së Spanjës, Luis Enrique në transmetimet tani të famshme në ‘Twitch’ së fundmi ka qenë së bashku me anëtarin e stafit të tij te Spanja (trajneri i fitnesit), Rafel Pol. Ky i fundit është pyetur nga tifozët kë do të zgjidhte mes Erling Haaland dhe Vedat Muriqit, transmeton Gazeta Metro.


Ai thotë se pa dyshim që do të zgjidhte ‘El Pirata’, ndërsa thotë se e mbajnë mend sulmuesin kosovar që nga përballja e Spanjës me Kosovën dhe i kishte lënë përshtypje.

”Epo, Muriqi është një lojtar që e njihnim tashmë kur u përballëm me Kosovën dhe më pëlqeu që atëherë duke menduar gjithashtu se do të bënte një punë të mirë në Mallorca kur të transferohej, mua më pëlqen Haaland, por sigurisht pa dyshim që zgjedh “El Pirata” Muriqin,” ka thënë Pol.

Kujtojmë se Muriqi është golashënuesi i dytë më i mirë në La Liga me tetë gola të realizuara nga 12 ndeshje, duke shënuar kështu 66% e golave të skuadrës, kurse ka dhuruar edhe një asistim.

Forma e mrekullueshme e Vedat Muriqit gjatë këtij edicioni me Mallorca ka bërë që Aston Villa të interesohet për gjigantin kosovar. /gazetametro.net

Klubi i famshëm anglez i gatshëm të paguajë 20 milionë euro për Vedat Muriqin

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë