Loading…

‘Kushërinjtë janë për dasma’: Familjari i ministrit Mehaj emërohet në bord të ‘Trainkos’it’

  • 10/08/2022 | 16:01

‘Kushërinjtë janë për dasma’: Familjari i ministrit Mehaj emërohet në bord të ‘Trainkos’it’

Qeveria e Kosovës të martën ka miratuar vendimin për emërimin e Bordit të Drejtorëve në Ndërmarrjen Publike Qendrore “Trainkos”.


Astrit Mehaj është emëruar anëtar i bordit të kësaj ndërmarrje, i cili është familjar i afërt i Ministrit të Mbrojtjes, Armend Mehaj.

Astrit Mehaj i afërm i ministrit, Armend Mehaj, aktualisht punon në një kompani private të sigurimeve.

Nuk dihet deri më tani përvoja e tij menaxheriale, por ajo që dihet është se ai ka lidhje familjare me ministrin e Mbrojtjes Armend Mehaj.

Lëvizja Vetëvendosje, e cila vazhdimisht është ankuar për punësimet nepotiste të së kaluarës nga partitë politike, tashmë kohë pas kohe po e dëshmon të kundërtën.

Përveç punësimeve familjare dhe të militantëve, tashmë pushteti po ndërhyn edhe në ndërmarrjet publike. Rrjedhimisht, nga çkapja e ndërmarrjeve shtetërore – premtim i Albin Kurtit – është shndërruar në kapjen e tyre.

Megjithatë, në mbledhjen e së mërkurës të ekzekutivit, Kurti bëri të ditur se mandati i të punësuarve në Bordin e Ndërmarrjes “Trainkos”  do të zgjasë 3 vite.

Vendimi i sotëm u miratua me unanimitet në mbledhjen e sotme të qeverisë./Paparaci.com/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë