Loading…
Kushtojuni vëmendje: Ja 5 shenja që tregojnë se partneri nuk ju vlerëson sa duhet
  • 17/11/2018 | 23:49

Kushtojuni vëmendje: Ja 5 shenja që tregojnë se partneri nuk ju vlerëson sa duhet

Për fat të keq, ai rregulli se sa japim aq edhe do të marrim, nuk vlen gjithmonë. Ndoshta madje tepër rrallë edhe vlen. Më së miri është të japim aq sa dikush e meriton.

Nuk është e dëshirueshme t’ia japim maksimumin tonë dikujt i cili nuk jep as përgjysmë sa ne. Do të fillojë ta marrë për asgjë. Nuk do t’iu vlerësojë.

1. Nuk iu përfshinë ju në planet e tij për të ardhmen

Asnjëherë nuk flet për ju në planet për të ardhmen. Nuk e përmend se çfarë do të bëni bashkë për disa muaj apo një vit. Ndoshta nuk ju merr seriozisht dhe nuk e sheh me ju të ardhmen.

2. I anuloni planet tuaja shkaku i tij

Sapo iu thërret, ju shkoni tek ai edhe nëse keni pasur plane tjera. Keq! Mos e bëni këtë. Le të mësojë t’iu çmojë ju dhe planet tuaja, transmeton gazetametro.net.

3. Nuk është i gatshëm për kompromis

Nuk ua bën qejfin për asgjë. Vetëm mendon për veten dhe kënaqësitë e tij. Çfarë iu duhet një partner i tillë?

4. I vëni nevojat e titj në plan të parë

Koha është të mësoni të luftoni edhe për dëshirat tuaja. Mos mendoni gjithmonë vetëm për nevojat e partnerit, sepse ai do të fillojë ta shfrytëzojë këtë.

5. Nuk është i gatshëm për monogami

Nëse ju e vlerësoni besnikërinë, ndërsa partneri juaj jo, çfarë kërkoni me të? Ikni!/gazetametro.net

Më të fundit
...
  • 20/02/2019 | 23:35
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë