Loading…

Kutia e Pokemonit që kushtone 50 cent, sot shitet për 166 mijë euro

  • 16/09/2020 | 08:37

Kutia e Pokemonit që kushtone 50 cent, sot shitet për 166 mijë euro

Një kuti e pahapur e letrave Pokemon të vitit 1999 u shit për një rekord 166.000 euro.


Rekordi i mëparshëm nga shitja e letrave Pokemon u arrit në vitin 2019, kur 65.630 euro ishin paguar për një kuti. Kutia e shitur është ende e mbështjellë me celofan dhe përmban të gjitha personazhet nga video-loja e famshme japoneze.

Kjo kuti kushtoi 50 centë 21 vjet më parë, dhe tani i ka sjellë dikujt një pasuri të vërtetë.

Çmimi fillestar ishte rreth 75.000 euro, por gjatë ankandit çmimi u dyfishua.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë