Loading…

Kuvendi e vazhdon sot seancën si dhe e mban një tjetër të rregullt

  • 04/08/2022 | 07:34

Kuvendi e vazhdon sot seancën si dhe e mban një tjetër të rregullt

Kuvendi i Kosovës do të vazhdojë mbajtjen e seancës për pikat e mbetura.


Pamje nga pika kufitare në Jarinjë – Gazeta Express
Gjatë së mërkurës, Kuvendi i Kosovës ka votuar rezolutë ku i ka bërë thirrje Bashkimin Evropian që të liberalizojë vizat për Kosovën.

E përpos kësaj rezolute, Kuvendi të enjten nuk ka e ka përfunduar as një pikë tjetër të rendit.

Ndërkaq, sot pos vazhdimit të kësaj seanca pritet të mbahet edhe seanca e fundit para se deputetët të shkojnë në pushime veriore.

Kjo seancë fillon në ora dhe rend dite është interpelanca me ministrin e Ministrisë së Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, për çështjen: “Ligji i zyrtarëve publikë”, Shqyrtimi i dytë i Projektligjit për Qeverinë etj.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë