Loading…

Kuvendi i Kosovës dhe Qeveria britanike nënshkruajnë memorandum mirëkuptimi

  • 02/07/2020 | 08:02

Kuvendi i Kosovës dhe Qeveria britanike nënshkruajnë memorandum mirëkuptimi

Sot gjatë ditës Kuvendi i Kosovës dhe Qeveria e Britanisë së Madhe, nënshkruajnë memorandum mirëkuptimi, shkruan Gazeta Metro.


Kuvendi i Kosovës dhe Qeveria e Britanisë së Madhe, e përfaqësuar nga Ambasada britanike në Prishtinë, sot do të nënshkruajnë një memorandum mirëkuptimi, në hollin e Kuvendit të Kosovës, në orën 12:00.

“Memorandumi në fjalë reflekton përpjekjet e përbashkëta për të siguruar emërime profesionale të udhëheqësve të institucioneve dhe organeve publike, nëpërmes proceseve të drejta dhe transparente të rekrutimit”, thuhet në njoftimin e Kuvendit të Kosovës.

Marrëveshja nënshkruhet sot në Kuvendin e Kosovës, në ora 12:00./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë