Loading…

Kuvendi i përgjigjet deputetes Gaxherri për atentatin e pretenduar

  • 06/03/2017 | 18:49

Kuvendi i përgjigjet deputetes Gaxherri për atentatin e pretenduar

Besa Gaxherri javën e kaluar ngriti një shqetësim për një incident që kishte ndodhur gjatë kthimit në Prishtinë nga udhëtimi në Durrës me makinën e Kuvendit. Bëhej fjalë për plasjen e dy gomave të makinës, për të cilën gjë deputetja Gaxherri kishte dyshuar se mund të ishte edhe atentat.


Gazeta Metro kishte biseduar me deputetën e LDK’së, e cila thoshte se kishte dyshime të mëdha për atentat, por që nuk paragjykonte. Ajo kishte ftuar prokurorinë për hetim, por ata që iu përgjigjen janë Sekretariati i Kuvendit të Kosovës.

Sipas tyre, ky incident kishte ndodhur për shkaqe objektive dhe të pamenaxhueshme. Megjithëkëtë, ata kritikojnë deputeten Gaxheri pasi, siç thonë ata, deputetja para se të bëj deklarim publik për këtë, është dashur të lajmëroj Kuvendin për incidentin.

Megjithatë, Kuvendi e ka konfirmuar rastin, për konfirmuar rastin, për çka u ka kërkuar ndjesë deputetes Gaxheri dhe deputetëve të tjerë.

“Bashkëndiejmë shqetësimin me deputeten Besa Gaxherri dhe pasagjerët e tjerë dhe njëkohësisht shprehim keqardhjen tonë për rastin”, thuhet në sqarimin e Kuvendit.

Ndryshe, deputetja Gaxherri edhe pse dyshonte se mund të bëhej fjalë për ndonjë atentat, ajo nuk pranonte se kjo lidhej me kërcënimet e fundit rreth çështjes së demarkacionit./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë