Loading…

Kuvendi maqedonas sot tenton ta zgjedh kryetarin

  • 28/03/2017 | 09:08

Kuvendi maqedonas sot tenton ta zgjedh kryetarin

Në Kuvendin maqedonas sot do të vazhdojë seanca konstituive, me ç’rast në rend dite do të jetë zgjedhja e kryetarit dhe anëtarëve të tjerë.


Deputetët e VMRO-DPMNE-së dje kërkuan që të respektohet vullneti i shumicës gjatë zgjedhjes së kryetarit të Komisionit dhe të Kuvendit, shkruan gazetametro.net.

Përbërja e Komisionit për çështje të zgjedhjeve dhe emërimeve, siç është dakorduar më herët, VMRO-DPMNE do të ketë gjashtë anëtarë, LSDM do të ketë pesë, ndërsa BDI dhe BESA nga një anëtar.

Ndryshe, Parlamenti i Maqedonisë dje ka nisur seancën konstituive, pas zgjedhjeve që prodhuan bllokadë disa muaj pas mbajtjes së tyre./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë