Loading…
Ky aplikacion i Iphone bën mrekulli me fotografi
  • 06/03/2019 | 14:45

Ky aplikacion i Iphone bën mrekulli me fotografi

Një aplikacion i ri i kamerës për iPhone lejon që të fshini turistë të bezdisshëm, makina ose objekte të tjera që pengojnë që të kapësh foton perfekte, transmeton Gazeta Metro.


Spektri përdor teknologjinë AI për të stabilizuar fotot e ekspozimit të gjatë, duke u fokusuar në pjesën stacionare të një kornize që fshin pjesët në lëvizje, duke përfshirë njerëzit dhe objektet.

Fotot e ‘pushimeve perfekte’ tani mund ti realizoni falë këtij aplikacioni.

Halide, kompania prapa sofëerit thotë se ky aplikacion i ri mund të gjeneroj foto magjike përmes teknologjisë Al në shumë mënyra.

Softueri mund të njohë llojin e skenës që përdoruesi po përpiqet të kapë, dhe të përmirësojë imazhin në përputhje me rrethanat.

Për shembull, mund të shkrijë valët në një pamje të plazhit, për të krijuar efekte atmosferike që sigurojnë një ndjenjë lëvizjeje.

Kapësi intelegjent i Spectre’s merr qindra foto gjatë kohës së ekspozimit dhe bashkon rezultatin’, tha Sebastiaan de With, dizajner i aplikacionit.

Adobe ka zbuluar gjithashtu një kulm të projektit të saj të mantelit, i cili do t’i lejojë anëtarët e publikut të redaktojnë automatikisht pamjet e tyre në këtë mënyrë, gjë që do t’i kërkonte profesionistëve orë për t’u përfunduar.

Përdoruesit e këtij aplikacioni që akoma është në zhvillim mund të zgjedhin çdo foto për fshirje dhe softëeri i manqur e plotëson zbrazësinë.

Kompania nuk e ka dhënë akoma një datë kur do të lansohet ky aplikacion./gazetametro.net

Më të fundit
...
  • 20/05/2019 | 23:38
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë