Loading…

Ky art kalon kufijtë e imagjinatës (Foto)

  • 02/12/2016 | 15:06

Ky art kalon kufijtë e imagjinatës (Foto)

Kush janë ata që kanë thënë se të bësh art në rrugë nuk është një profesion i rëndë?. Këta njerëz dinë se si të kthehet një mur me tulla të zakonshëm në një derë që çon në një dimension tjetër. Kjo lloj pune nuk shkon pa u vënë re, transmeton gazetametro.net.

Këtu janë 25 shembuj të artit të vërtetë të shquar të rrugës nga e gjithë bota që duken sikur kanë hequr kufitë mes botës reale dhe asaj imagjinare./ gazetametro.net

Grenoble, France

Washington, USA

Bergen, Norway

San Pablo del Monte, Mexico

Spain

Anderlecht, Belgium

Los Angeles, USA

Switzerland

Lisbon, Portugal

St. Petersburg, Russia

Bali

Montréal, Canada

St. Petersburg, Russia

California, USA

Buenos Aires, Argentina

Lucerne, Switzerland

Berlin, Germany

Assago, Italy

Los Angeles, USA

Portugali

Hsinchu, Taiwan

California, USA

Ecatepec de Morelos, Mexico

Hamburg, Germany

Venice, Italy

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë