Loading…

Ky çaj shëron reumatizmën për 4 javë

  • 27/03/2017 | 13:21

Ky çaj shëron reumatizmën për 4 javë

Me kalimin e moshës, prodhimi i kolagjenit në trupin tonë ulet dhe muskujt e kockat bëhen më të ndjeshme. Prandaj disa njerëz kanë probleme lëvizshmërie, apo dhimbje të kyçeve. Alternativat natyrale mund të bëhen shërimi më i mirë i çështjeve të tilla të shëndetit.

Reumatizma, por edhe probleme të tjera, si osteoporoza dhe artriti mund të shërohen duke pirë 2 lugë çaji çdo ditë për 4 javë nga ky përbërës që gjendet në çdo supermarket.

Përgatitja:

Ju duhet xhelatinë e një cilësie shumë të mirë. Konsumoni një lugë çaji në një gotë me ujë para se të shkoni për të fjetur. Mund të përdorni edhe lëngje frutash, ose kos në vend të ujit, ose konsumojeni me drithëra, ose me qumësht. Doza e rekomanduar është 1 lugë çaji në ditë për dhimbjet e kyçeve dhe 1 lugë çaji dy herë në ditë për problmet e reumatizmës, transmeton shije.al. Vetëm për një javë dhimbja do të ulet. Trajtimi me xhelatinë zakonisht duhet të zgjasë 4 deri në 6 javë.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë