Loading…

Ky është burri 63-vjeçar që dyshohet se e dhunoi një vajzë të mitur në Pejë

  • 30/11/2023 | 22:46

Ky është burri 63-vjeçar që dyshohet se e dhunoi një vajzë të mitur në Pejë

Sot u raportua për një rast të tmerrshëm që dyshohet se ka ndodhur në Pejë, ku është keqtrajtuar seksualisht një vajzë e mitur nga një burrë i moshës madhore. Ngjarja e trishtë dyshohet se ka ndodhur gjatë kohës kur 15-vjeçarja ishte raportuar e zhdukur nga familja e saj.


Vajza u gjet, por ajo që u zbulua pas hetimeve doli të jetë tronditëse për familjen. I dyshuari për rastin tashmë është arrestuar dhe ndaluar, ndërsa Sinjali ka mësuar identitetin e tij.

Burimet brenda Prokurorisë kanë bërë me dije për Sinjalin se i dyshuari për dhunimin e 15-vjeçares është Sali Kadrija.

Familja fillimisht s’kishte informacione për fatin e saj për ditë të tëra, prandaj e denoncuan rastin. Gjatë kohës sa nuk dihej asgjë për vendndodhjen e saj, 63-vjeçari po dyshohet se e kishte keqpërdorur seksualisht, duke kryer marrëdhënie seksuale me të.

Pasi vajza u gjet, e njëjta më pas u dërgua në spital për ekzaminimet e nevojshme dhe më pas ka dhënë deklaratën e saj lidhur me atë se çfarë kishte ndodhur gjatë kohës që ajo ishte larg shtëpisë.

Njësitet policore janë vënë menjëherë në lëvizje për të kapur personin e dyshuar, me ç’rast i njëjti është arrestuar dhe shoqëruar në stacion policor.

Pas përfundimit të procedurave policore, me urdhër të prokurorit, të njëjtit i është caktuar masa e ndalimit në kohëzgjatje prej 48 orëve dhe ndaj tij hapet rast nën dyshimet se ka kryer veprën penale ‘Dhunim’.

Tronditëse: Vajza e mitur e zhdukur në Pejë dyshohet se është dhunuar nga një burrë 63-vjeçar

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë