Loading…

Ky është çmimi i derivateve për 48 orët e ardhshme

  • 11/09/2022 | 07:59

Ky është çmimi i derivateve për 48 orët e ardhshme

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, ka publikuar limitin e çmimeve të derivateve për 48 orët e ardhshme.


Sipas vendimin të publikuar në faqen zyrtare të MINT, çmimi maksimal i lejuar për shitjen e naftës është 1 euro e 69 centë, i benzinës 1 euro e 35 centë, derisa i gasit 76 centë.

Krahasuar me çmimet e djeshme, benzina ka mbetur me çmim të njëjtë.

Çmimet hyjnë në fuqi në ora 10:00 dhe do të jenë të vlefshme për 48 orët e ardhshme.

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë