Loading…

Ky është çmimi i derivateve për sot në Kosovë: Bie ndjeshëm çmimi i benzinës, ai i naftës ende i lartë

  • 07/09/2022 | 09:01

Ky është çmimi i derivateve për sot në Kosovë: Bie ndjeshëm çmimi i benzinës, ai i naftës ende i lartë

Ministria e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, ka treguar se sa mund të kushtojë sot maksimalisht një litër naftë, benzinë dhe gaz.


1 euro e 71 cent do të jetë çmimi i naftës për sot.

Ndërkaq benzina do të jetë 1 euro e 36 cent – ndërsa gazi 77 cent.

Ministria e Tregtisë ka vendosur që gjatë krizës globale që ka përfshirë edhe Kosovën ta caktojë edhe marzhën e fitimit për industrinë e karburanteve në vend.

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë