Loading…
Ky është efekti shumë i dëmshem i gjumit të pamjaftueshëm
  • 23/05/2018 | 17:03

Ky është efekti shumë i dëmshem i gjumit të pamjaftueshëm

Një studim nga Brigham dhe Spitali i Grave ka gjetur efektin e dëmshëm të gjumit të pamjaftueshëm.


Studimi ka gjetur se të flesh më pak se 6 orë ndikon në performancën e juaj në punë, përcjell gazetametro.net

Për më tepër, ky ndikim negativ në performancën e juaj vie pavarësisht nëse ndiheni i pushuar apo jo. Efektet negative janë vërejtur në testet e kujtesës dhe në kryerjen e detyrave të caktuara. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë