Loading…

Ky është filmi më i shikuar në historinë e ‘Netflix’, kaloi çdo arritje të ‘Bird Box’

  • 02/12/2021 | 13:10

Ky është filmi më i shikuar në historinë e ‘Netflix’, kaloi çdo arritje të ‘Bird Box’

“Netflix” ndau një informacion me fansat rreth filmit komedi- aksion “Red Notice”, duke treguar se është filmi më i shikuar në historinë e kësaj platforme, transmeton Gazeta Metro.


Ky film në platformë u publikua me 12 dhjetorë dhe që nga dita e publikimit u bë filmi më i shikuar.

“Red Notice” është në top 10 të filmave për tre javë të tretë, ndërsa tashmë është shikuar nga 50 për qind e atyre që janë pjesë e kësaj platforme.

Lajmi u shpërnda në rrjetet sociale nga yjet e filmit, Gal Gadot dhe Dwayne Johnson.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gal Gadot (@gal_gadot)

“Wow, wow, wow… Unë nuk mund t’ju përshkruaj sa e lumtur jam, sa mirënjohës jam, sa e kënaqur jam me këto statistika dhe informacione të çmendura. Ne e bëmë filmin tonë më të shikuarin në historinë e Netflix. Ju jeni arsyeja pse ne bëjmë filma. Dashuria juaj do të thotë shumë për ne. Dhe ne nuk e marrim si të mirëqenë. Faleminderit!”, ka shkruar Gal krahas fotografisë që ka shpërndarë në Instagram.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by therock (@therock)

Të njëjtin njoftim e ka shpërndarë edhe Dwayne Johnson, duke falënderuar shikuesit dhe duke theksuar se filmi i ka kaluar arritjet e “Bird Box” me Sandra Bullock.

Filmi i fundit më i shikuar i Netflix, është “Bird Box”, i cili mblodhi 282 milionë orë të shikuara në katër javët e para, ndërsa “Red Notice” mblodhi 328,8./gazetametro.net

 

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë