Loading…

Ky është hoteli luksoz i ish-deputetit të Vetëvendosjes në Kalanë e Ulqinit 

  • 23/08/2019 | 14:52

Ky është hoteli luksoz i ish-deputetit të Vetëvendosjes në Kalanë e Ulqinit 

Një prej hoteleve më luksoze në Kalanë e Ulqinit është në pronësi të ish-deputetit të Lëvizjes Vetëvendosje, Florin Krasniqi. Bëhet fjalë per ‘Rezidencën e Balshajve’, shkruan Gazeta Metro.


Në vitin 2016, në prani të shume mysafirëve, u bë hapja e këtij hoteli.

Çmimet për qëndrim aty janë më të larta se në vende të tjera, për shkak të luksit, shkruan Gazeta Metro.

Për pushime të verës, aty shkojnë turistë të shumtë, e sidomos të huajt gjermanë e hungarezë.

Kalaja e Ulqinit e lashtë dhe e bukur, ku secili gur dëshmon për një të kaluar të bujshme, dhe me një bukuri të jashtëzakonshme, duket edhe më mirë me gjithë hotelet që ka, shkruan Gazeta Metro.

E edhe këtë verë, qyteti i vjetër bregdetar po vizitohet nga turistë të shumtë./gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë