Loading…

Arrestohet një i dyshuar për vrasjen në Mitrovicë

  • 07/12/2016 | 11:14

Arrestohet një i dyshuar për vrasjen në Mitrovicë

I plotësuar:

Është arrestuar një person nën dyshimin e kryerjes së vrasjes në afërsi të gjimanzit “Frang Bardhi” në Mitrovicë, raporton Gazeta Metro.

Këtë e ka konfirmuar për Metron, zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Mitrovicës, Avni Zahiti.

“Është arrestuar një person nën cilësinë e të dyshuarit për vrasjen e sotme, dhe i njejti po mbahet në polici”, ka thënë Zahiti.

Tutje, Zahiti ka thënë se është sekuestruar edhe një armë, me të cilën dyshohet se është kryer vepra./Gazeta Metro/

 


Sipas burimeve të Gazetës Metro brenda Policisë së Kosovës, i dyshuari për vrasjen e një nxënësi në Mitrovicë, është B.V, 17 vjeçar.

Mësohet se nëna e të dyshuarit është asambleiste e PDK-së në Mitrovicë.

Vrasja ka ndodhur sot rreth orës 10:00, meqë rast një nxënës me mbiemrin Sadiku, banor i lagjes Bair, u qëllua katër herë me armë zjarri./Gazeta Metro/

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë