Loading…
Ky është i vetmi futbollist që ka shënuar 5 gola në një ndeshje Botërori |VIDEO
  • 13/06/2018 | 17:35

Ky është i vetmi futbollist që ka shënuar 5 gola në një ndeshje Botërori |VIDEO

Ka mbetur edhe një ditë deri në fillimin e Kupës së Botës që do të zhvillohet në Rusi me ndeshjen hapëse që Rusi- Arabia Saudite.


Dhe pikërisht një rus është ai që mban një rekord historik në Kupën e Botës, duke qënë se ka shënuar plotë 5 herë në një ndeshje Botërori.

Në Botërorin e vitit 1994 që u zhvillua në SHBA, Oleg Salenko arriti të shënoj pesë gola në ndeshjen kundër Kamerunit.

Ai madje është i vetmi lojtar që ka fituar Këpucën e Artë vetëm me golat e fazës së grupeve.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +386 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë