Loading…

Ky është komplimenti i veçantë që i bëri Kryeministri grek, Ramës

  • 29/10/2019 | 12:40

Ky është komplimenti i veçantë që i bëri Kryeministri grek, Ramës

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka marrë një koment të veçantë nga homologu i tij grek, Kyriakos Mitsotakis, i cili e komplimetuar për karvaten e veçantë, gjatë një takimi që patën në Athinë, transmeton Gazeta Metro.


Në Athinë po zhvillohet samiti i katërt euro-arab. Kryeministri Edi Rama ndodhet në kryeqytetin grek ku po merr pjesë në forumin ndërkombëtar për dialog ekonomik dhe politik, një nismë e cila që prej vitit 2016 synon të identifikojë dhe promovojë interesat e përbashkëta të BE dhe vendeve të botës arabe.

Kryeministri Edi Rama dhe ai grek Kyriakos Mitsotakis në kuadër të samitit patën një takim ‘për të shkrirë akujt’.

‘Top Channel’ mëson se ata patën një takim të shkurtër, ku Mitsotakis i foli në emër dhe me një ton miqësor.

Kmplimenti i Mitsotakis, për Ramën  ishte ky :“Aaa, kravatë e bukur”, dhe  pastaj qeshën të dy.

Ndryshe, Kryeministri i Shqipërisë njihet për shijen e tij të veqantë në veshje, i cili shpesh herë është komentuar nga njerëz të ndryshëm./gazetametro.net

Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë