Loading…

Ky është libri që vidhet më së shpeshti në libraritë publike

  • 08/06/2019 | 09:49

Ky është libri që vidhet më së shpeshti në libraritë publike

Libri që vidhet më së shpeshti në libraritë publike nëpër botë, është Libri i Rekordeve Guinness. Sipas disa të dhënave që janë bërë në disa nga libraritë e Londrës, Parisit, e disa tjera nëpër Evropë rezultoi se ky libër shënjestra e hajdutëve, shkruan Gazeta Metro.


Edhe pse teknologjia ka zbehur leximin e librit, prapë ka persona që pëlqejnë më shumë lexim tradicional. Gjithashtu, organizohen panaireve të librave dhe shumë diskutime për rëndësinë e librit.

Libri i Rekordeve Guinnes , është një libër referimi i publikuar çdo vit, që përmban një koleksion të rekordeve botërore, arritjet e njeriut dhe ekstremet e botës natyrore. Vetë Libri mban një rekord botëror, si librin më të shitur të të gjitha kohërave me të drejtat e autorit. /gazetametro.net

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë