Loading…

Ky është llaptopi më i vogël në botë (Video)

  • 23/04/2017 | 21:19

Ky është llaptopi më i vogël në botë (Video)

A ju kujtohen laptopët e vogël të quajtur “netbook”?


Tash, një kompani e Kinës është duke i kthyer prapë në treg. Laptopi i vogël i quajtur “GPD” është një laptop i vogël i cili ka të instaluar Windows 10 dhe ajo çka e bën atë më interesantin është se mund ta futni në xhepin tuaj.

Ky laptop dallon nga “netbook’ët” ngase ishte në një fushatë të quajtur “Indiegogo” në të cilën kishte ngritur 3 milion dollarë. Për fat të keq, fushata është mbyllur.

Kompania thotë se laptopët do të jenë në shitje gjatë muajit Qershor./gazetametro.net

 

Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë