Loading…

Ky është luftëtari i radhës i UÇK’së që ftohet nga Gjykata Speciale

  • 24/05/2019 | 22:02

Ky është luftëtari i radhës i UÇK’së që ftohet nga Gjykata Speciale

Gjykata Speciale po vazhdon me ftesat për t’i intervistuar ish drejtuesit dhe ish ushtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.


I fundit që është thirrur është luftetari i Zonës Operative të Pashtrikut, Flamur Hoti.

“Gjykata Speciale është pjellë që do ta kundërmon historinë, si dhe luftën tonë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Projektin serb atëbotë e ndihmoi edhe PDK-ja. Tash në vend të atyre që e krijuan, Thaqave dhe Kadrive po e pësojnë djemtë më të mirë që dhanë çka patën për vendin e tyre! Flamur Hoti, jemi me ty!”, ka shkruar deputeti i VV-së, Arbër Rexhaj.

Flamur Hoti aktualisht është zjarrëfikës në Prizren.

Më të fundit
Të tjera
Materialet në dispozicion në këtë faqe janë pronë e portalit Gazeta Metro. Ato janë të mbrojtura në bazë të së drejtës së autorit sipas ligjeve në fuqi. Ju mund të përdorni këtë faqe interneti, dhe materialet e kësaj faqeje, për përdorimin tuaj personal, jo-komercial, me kushtin që të mos cënoni të drejtën e autorit.

Privacy Policy
Kontakti:
Tel: +383 49 576 111
e-mail: [email protected]
[email protected]
Adresa: Rr. Tringë Smajli, Nr. 16
Prishtinë 10000
Kosovë